Prečo investovať do fyzického zlata?

… je to bezpečná a likvidná investícia

Prečo Investovat do Zlata

Prečo Investovat do Zlata

Zlato síce neprináša úrok má však výnimočnú schopnosť uchovať svoju kúpnu silu. Reálna cena zlata je stabilná, a to už po tisíce rokov. Môžete toto povedať o akejkoľvek papierové mene? Investičné zlato od Vás vždy radi kedykoľvek vykúpi obchodníci po celom svete, a to v akejkoľvek dobe.

… neplatíte DPH
Vstup Slovenskej republiky do Európskej únie priniesol zásadné zmeny v colnej a daňovej politike týkajúcej sa fyzického zlata. Investičné zlato je ako v Českej republike, na Slovensku, tak i v celej Európskej únii oslobodené od platenia dane z pridanej hodnoty (DPH).

… môžete prenášať vysoké sumy v malom objeme
Zlato je drahý kov o vysokej hustote. Kilová zlatá tehla sa zmestí do krabičky od cigariet, do akehokoľvek vrecka. Môžete tak mať pri sebe niekoľko kilogramov zlata v hodnote niekoľkých miliónov korún a ani k tomu nepotrebujete žiadnu batožinu. Zlato v jeho fyzickej podobe môžte tak bez problémov kedykoľvek a kamkoľvek premiestniť a to bez akejkoľvek kontroly úradov.

… zlato je krásne a takmer nezničiteľné
Krásu zlata obdivujú ľudia tisícky rokov. Zlato, drahý kov obdivovaný človekom pre svoju dokonalú krásu a honosnosť, sprevádza ľudskú spoločnosť od nepamäti. Zlato bolo vždy symbolom mocenského vplyvu i spoločenského postavenia.

Zlato je odolné proti pôsobeniu vody, vzduchu a kyslíka. Nereaguje ani pri styku s kyselinami, sírou, hydroxidy. Zlatým minciam starým stovky rokov stačí trocha úpravy a sú pre laika nerozoznateľné od čerstvých mincí z mincovne.

… zlato nejde natlačiť
Tiež máte obavu, že naplno bežiace tlačiarenské stroje chrliaci miliardy ničím nekrytých dolárov, eur, jenov, či korún v budúcnosti prinesú neriadenou inflácii s katastrofálnymi dôsledkami pre všetkých držiteľov papierových bankoviek, či elektronických kont v bankách? Nechcete sa stať obeťami tejto manipulácie a mocnými skupinami riadeného vyvlastnenia? Obranou je držba fyzického zlata.

Zlato si po tisíce rokov zachováva svoju kúpnu silu. Ťažba tohto drahého kovu je veľmi komplikovaná a nákladná. Podľa odhadov boli prakticky všetky ľahko prístupné zásoby zlata už úplne vyťažené. Náklady na ťažobné práce neustále stúpajú a zásoby žltého kovu sa tenšia. Bežnou praxou v zlatých baniach je získavanie iba 1 gramu zlata z jednej tony výkopovej zeminy. Priemerné náklady na jednu trójsku uncu zlata (1 Oz = 31,1 g) sa ešte v roku 2004 pohybovali v prípade západných výrobcov na úrovni 300 dolárov. V prvom polroku 2009 sa však tieto výdavky na ťažbu 1 Oz vyšplhali až k hodnote 500 dolárov …

Investičné Zlato:

Komentáře nejsou povoleny.